Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Chiny: Władze ulokowały już 15,6 mld USD w fundusze walki z epidemią

Autor: PAP
Dodano: 03-03-2020 16:40

Przedstawiciel ministerstwa finansów ChRL Fu Jinling powiedział we wtorek dziennikarzom, że chińskie władze wszystkich szczebli ulokowały już ponad 108 mld juanów (15,6 mld USD) w specjalne fundusze na kontrolę epidemii wywołanej przez koronawirusa.

Zarezerwowano wystarczające fundusze na ochronę zdrowia, by mieć pewność, że nikt nie będzie zwlekał z leczeniem z powodu ograniczeń finansowych - ocenił Fu, cytowany przez państwową chińską agencję prasową Xinhua.

Według tej agencji władze przedstawiły plany dotacji do kosztów leczenia zarówno dla pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jak i tych z podejrzeniem infekcji.

Rząd zamierza w tym roku zmniejszyć obciążenie podatkowe firm o 510 mld juanów (73 mld USD) oraz wyłączać przedsiębiorstwa w najbardziej dotkniętej epidemią prowincji Hubei z obowiązku opłacania kosztów ubezpieczenia społecznego przez pięć miesięcy.

Do północy z poniedziałku na wtorek w Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 80 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 47 tys. pacjentów wyzdrowiało, 30 tys. wciąż przebywało w szpitalach, a ponad 2,9 tys. zmarło z powodu choroby - wynika danych państwowej komisji zdrowia.

Rząd centralny w Pekinie wzywa regiony o niskim stopniu ryzyka epidemiologicznego, by jak najszybciej w pełni przywróciły działalność gospodarczą, aby zrealizować wytyczone na bieżący rok cele ekonomiczne i społeczne.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021