Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Böhler Welding przejęła włoskiego producenta urządzeń spawalniczych

Autor: PIM
Dodano: 05-03-2020 12:53

Należąca do Voestalpine spółka Böhler Welding przejęła włoską firmę Selco, z którą od pewnego czasu współpracowała. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Obie firmy rozpoczęły współpracę w ubiegłym roku, kiedy Böhler Welding zleciła firmie Selco produkcję nowych urządzeń Terra i Uranos. Według Franza Kainersdorfera, członka zarządu Voestalpine AG I dyrektora Metal Engineering Division, która obejmuje także segment spawarek uważa, że nabycie większościowego pakietu udziałów Selco to naturalny krok w stronę rozwinięcia segmentu spawalnictwa w Voestalpine i uzupełnienia portfolio produktów w tym obszarze. Kwoty transakcji nie ujawniono.

W najbliższych miesiącach Selco ma zostać zintegrowane ze strukturami Böhler Welding, ale marka ma zostać zachowana przez wykorzystanie sloganu „Selco technology inside”, a potem nadal rozwijana.

Czytaj także: Voestalpine zwiększa wydatki na badania i rozwój

Firmę założył Lino Frasson w roku 1979. Ma więc ona ponad 40 lat doświadczenia w produkcji urządzeń do spawania łukowego i plazmowego. Firma ma dwie fabryki we Włoszech i dostawcza sprzęt do odbiorców w Europie, Ameryce Południowej, Południowowschodniej Azji oraz Australii. Zatrudnia 65 osób i osiąga obroty 12 mln euro rocznie.

Böhler Welding ma 12 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 2300 ludzi. Wyroby trafiają do 150 krajów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020