Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Francja: Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do dziewięciu

Autor: PAP
Dodano: 06-03-2020 15:08

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 we Francji wzrosła do dziewięciu, zdiagnozowano też 154 nowe przypadki zakażenia; w sumie już 577 osób zostało zainfekowanych koronawirusem - poinformowało w piątek francuskie ministerstwo zdrowia i solidarności.

Rząd przygotowuje się do wprowadzenia 3. stadium środków prewencyjnych, co może oznaczać - jak wyjaśnia AFP - zawieszenie transportu publicznego, ograniczenie zgromadzeń i zamykanie kolejnych szkół. Kroki takie mogą być podejmowane stopniowo, lub od razu na wielką skalę.

Specjalista od chorób zakaźnych profesor Jean-Francois Delfraissy ocenia, że 3. stadium gotowości może zostać wprowadzone za kilka dni, a najpóźniej za dwa tygodnie.

Według ministra edukacji Jean-Michela Blanquer około 150 szkół zostało zamkniętych i blisko 45 tys. uczniów pozostaje w domach; ponadto 100 szkół będzie zamkniętych od soboty w departamencie Górnego Renu na wschodzie Francji.

W czwartek resort podał, że wykryto nowe ognisko zakażenia w departamencie Doliny Oise w centralnym regionie Ile-de-France.

Przypadki wirusa stwierdzono też w departamentach zamorskich Francji - w Gujanie Francuskiej i na Gwadelupie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021