Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rosja: W Moskwie pierwszy pacjent z koronawirusem wrócił już do zdrowia

Autor: PAP
Dodano: 07-03-2020 12:08

W Moskwie wyzdrowiał już mężczyzna, u którego po powrocie z Włoch wykryto koronawirusa - poinformowały władze rosyjskiej stolicy w piątek wieczorem. Według mediów pierwszym chorym w Moskwie był Dawid Bierow, gracz amatorskiego klubu piłkarskiego.

Testy na obecność wirusa kilkakrotnie już wykazały, że pacjent jest zdrów - napisała w mediach społecznościowych Anastazja Rakowa, zastępczyni mera Moskwy, Siergieja Sobianina. Zapowiedziała, że mężczyzna wkrótce zostanie wypisany ze szpitala.

O pierwszym w Moskwie przypadku koronawirusa media poinformowały 1 marca br. Młody mężczyzna zachorował podczas pobytu w Mediolanie. Został przewieziony do szpitala zakaźnego, przy czym pierwsze testy były negatywne. Media ustaliły, że Bierowa najpierw umieszczono na ogólnej sali, wraz z innymi chorymi, u których również podejrzewano obecność wirusa. Dopiero potem - gdy testy wykazały zakażenie - Bierowa przeniesiono do oddzielnego boksu.

Bierow był pierwszym przypadkiem, gdy obecność koronawirusa potwierdzono u obywatela rosyjskiego podczas pobytu w kraju. Pierwszymi chorymi byli obywatele Chin, kolejnymi - Rosjanie, którzy zostali ewakuowani z wycieczkowca Diamond Princess.

Z Moskwy Anna Wróbel

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021