Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Wkrótce telekonferencja Rady Europejskiej w sprawie koronawirusa

Autor: PAP/PS
Dodano: 09-03-2020 14:44 | Aktualizacja: 09-03-2020 15:14

Szef Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział w poniedziałek zorganizowanie wkrótce telekonferencji przywódców unijnych w celu omówienia skoordynowanej odpowiedzi UE na epidemię koronawirusa. Anonimowy urzędnik unijny powiedział, że telekonferencja odbędzie się najpewniej we wtorek.

„Po konsultacjach zorganizuję wkrótce konferencję członków Rady Europejskiej na temat Covid-19 w celu skoordynowania wysiłków UE. Musimy współpracować w celu ochrony zdrowia naszych obywateli" - napisał Michel na Twitterze.

Udział we wtorkowej telekonferencji potwierdził już prezydent Francji Emmanuel Macron - powiedział agencji Reutera przedstawiciel Pałacu Elizejskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to Macron wnioskował o spotkanie.

Parlament Europejski zdecydował wcześniej, że ze względu na epidemię sesja plenarna w tym tygodniu nie odbędzie się w Strasburgu, lecz w Brukseli.

Przypadki koronawirusa stwierdzono wśród pracowników Rady UE, pierwszy przypadek wykryto również w NATO. Rzeczniczka NATO poinformowała w poniedziałek, że kwatera główna Sojuszu w Brukseli zawiesiła wizyty w swoim budynku.

W poniedziałek w radiu France Info francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire powiedział, że Unia Europejska musi opracować zakrojony na wielką skalę plan bodźców gospodarczych, żeby poradzić sobie ze skutkami epidemii koronawirusa.

Minister przekazał, że kwota potrzebna na plan stymulacyjny zostanie omówiona podczas spotkania ministrów finansów państw UE 16 marca.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021