Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W. Brytania: Czwarta ofiara śmiertelna koronawirusa

Autor: PAP
Dodano: 09-03-2020 17:38

Czwarta osoba w Wielkiej Brytanii zmarła z powodu koronawirusa - poinformował w poniedziałek po południu minister zdrowia Matt Hancock. Naczelny lekarz Anglii Chris Whitty podał, że zmarły miał ponad 70 lat i miał też inne problemy zdrowotne.

"W Wielkiej Brytanii, według stanu na dzisiejszy poranek, było 319 potwierdzonych przypadków, niestety ta liczba obejmuje cztery potwierdzone zgony" - powiedział Hancock w parlamencie.

Whitty poinformował, że przypuszcza się, iż do zakażenia doszło na terenie kraju. Zgon nastąpił w szpitalu w Wolverhampton w środkowej Anglii.

Pierwszy w Wielkiej Brytanii zgon spowodowany koronawirusem miał miejsce w miniony czwartek. Wszystkie zmarłe osoby były w starszym wieku i miały też inne problemy zdrowotne.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie rządowego sztabu kryzysowego poświęconemu walce z epidemią koronawirusa. Poinformowano po nim, że Wielka Brytania nadal znajduje się w fazie powstrzymywania epidemii, czyli na pierwszym z czterech etapów w rządowej strategii. Na razie nie zdecydowano się na zamykanie szkół czy odwoływanie imprez masowych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021