Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Włochy: Konsulat generalny RP w Mediolanie o decyzjach rządu ws. koronawirusa

Autor: PAP
Dodano: 10-03-2020 00:19

Konsulat generalny RP w Mediolanie poinformował o nowych decyzjach rządu Włoch w celu zahamowania epidemii koronawirusa. Polska placówka dyplomatyczna w stolicy Lombardii położyła nacisk na "bezwzględne stosowanie się do przepisów", co zalecają władze Włoch.

Polski konsulat poinformował na Twitterze w poniedziałek wieczorem: "Włoski rząd zadecydował o rozszerzeniu dekretu dotyczącego strefy tzw. ograniczonego ruchu na teren całego kraju".

"Przepisy obowiązują do 3 kwietnia br. Władze zalecają bezwzględne stosowanie się do przepisów" - dodano.

Nowe rozporządzenie, zapowiedziane przez premiera Giuseppe Contego wchodzi w życie we wtorek i dotyczy całej 60- milionowej ludności Italii.

Na terytorium całego kraju, a nie tylko, jak dotąd, na Północy, obowiązywać będą jednakowe ograniczenia możliwości przemieszczania się tylko do potrzeb związanych z pracą, zdrowiem i innych najpilniejszych.

Szkoły i uniwersytety w całych Włoszech będą zamknięte do 3 kwietnia. Zawieszone zostały wszystkie imprezy sportowe. Ponadto obowiązywać będzie zakaz zgromadzeń i skupisk na wolnym powietrzu i w lokalach zamkniętych.

Najnowszy bilans koronawirusa we Włoszech to 463 zmarłych i ponad 9 tys. potwierdzonych przypadków zarażeń.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021