Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Jest pozwolenie na budowę kolejnej części gazociągu Baltic Pipe

Autor: PAP/rs
Dodano: 19-03-2020 14:32 | Aktualizacja: 19-03-2020 15:00

Gazociąg od terminala Konarzewo do węzła Płoty uzyskał pozwolenie na budowę. Zachodniopomorski wojewoda podpisał decyzję umożliwiającą rozpoczęcie realizacji inwestycji do obsługi gazociągu Baltic Pipe.

"Pozwolenie obejmuje drugi etap lądowej części inwestycji, umożliwiającej obsługę gazociągu stanowiącego połączenie polskiego i duńskiego systemu przesyłowego" - powiedział cytowany w informacji służb prasowych wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Wniosek o pozwolenie na budowę m.in. gazociągu i linii elektroenergetycznej został złożony 20 lutego br. w imieniu Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Inwestorami są operatorzy systemów przesyłowych gazu: Gaz-System i duński Energinet.

Gazociąg będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. surowca z Polski do Danii. Uruchomienie całej trasy jest planowane na jesień 2022 r.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020