Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Turcja: Czwarta osoba zmarła na koronawirusa

Autor: PAP
Dodano: 19-03-2020 22:59

Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa w Turcji - poinformował w czwartek późnym wieczorem turecki minister zdrowia Fehrettin Koca, dodając, że w kraju odnotowano 359 potwierdzonych przypadków zakażenia.

Minister poinformował także, że ciągu ostatnich 24 godzin w Turcji przeprowadzono 1981 testów na obecność nowego koronawirusa, z których 168 miało wynik pozytywny.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Turcji potwierdzono przed dziewięcioma dniami, natomiast informację o pierwszej ofierze śmiertelnej władze w Ankarze podały w nocy z wtorku na środę.

Z powodu pandemii zamknięte zostały w Turcji kawiarnie, kina, kluby sportowe, restauracje i teatry, zawieszone zostały zbiorowe modlitwy w meczetach. Zawieszono także połączenia lotnicze z kilkoma krajami i zamknięto granicę lądową z Iranem. Zamknięto też wszystkie szkoły.

W środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał obywateli do pozostania w domach przez najbliższe trzy tygodnie, aby pokonać epidemię koronawirusa. Zapowiedział też program pomocowy dla gospodarki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021