Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Hiszpania: Rząd wydłuży stan zagrożenia epidemicznego o 15 dni

Autor: PAP
Dodano: 22-03-2020 12:19

Obowiązujący w Hiszpanii od 15 marca stan zagrożenia epidemicznego zostanie wydłużony - poinformował w niedzielę premier Pedro Sanchez. Decyzja będzie musiała być zatwierdzona przez Kongres Deputowanych. Izba niższa parlamentu ma na to czas do środy.

"Wydłużenie stanu zagrożenia epidemicznego jest niezbędne z powodu szybko rosnącej liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 (…). O decyzji rządu poinformowałem już wszystkich premierów wspólnot regionalnych Hiszpanii" - powiedział Pedro Sanchez.

Decyzja gabinetu ministrów w sprawie przedłużenia zapadła w sobotę wieczorem po drastycznym wzroście liczby zmarłych i zakażonych w Hiszpanii z piątku na sobotę. W ciągu doby odnotowano tam 324 zgony i ponad 5 tys. zakażeń koronawirusem.

Całkowita liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Hiszpanii wynosi 25 496. Z powodu powikłań po przejściu Covid-19 zmarło już 1378 osób.

Na podstawie przepisów o stanie zagrożenia epidemicznego mieszkańcy Hiszpanii są zobowiązani do pozostania w domach, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, którymi są wyjścia do pracy, zrobienie zakupów pierwszej potrzeby w sklepach i aptekach, a także wizyty w banku.

Wszystkie instytucje państwowe, a także sklepy są zamknięte. Uprawnione do funkcjonowania oprócz sklepów spożywczych i aptek są również stacje paliw, kioski oraz sklepy ze sprzętem elektronicznym.

Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021