Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Fiat ma produkować maseczki, Ferrari, Ford i GM celują w produkcję respiratorów

Autor: PIM
Dodano: 23-03-2020 14:00

Jedna z fabryk Fiata w Azji ma być zmieniona w fabrykę maseczek ochronnych. Niedawno wsparcie produkcji respiratorów zapowiedziało także m.in. Ferrari i GM. Producenci aut w Europie i USA podobnie jak wcześniej firmy w Chinach zmieniają produkcję.

Według Detroit News, jedna z fabryk Fiata w Chinach ma być przekształcona w wytwórnię maseczek ochronnych i w ciągu kilku tygodni osiągnąć poziom produkcji 1 miliona maseczek miesięcznie. Taką zmianę miał zapowiedzieć załodze Mike Manley, prezes Fiat Chrysler Automobiles, wyjaśniając, że maski mają być przekazywane służbie zdrowia w USA. Firma miała wybrać Chiny, bo tam zakłady pracy znowu są uruchamiane. Jeżeli nieczynne dziś fabryki w USA zaczną znowu wracać do pracy, możliwe będzie uruchomienie takiej produkcji także w tym kraju.

Czytaj także: Produkcja baterii do respiratorów zwiększona o połowę. Polska firma na antywirusowym froncie

W ubiegłym tygodniu Ferrari ogłosiło, że ma zamiar pomóc włoskiej firmie Siare Engineering w podwojeniu produkcji respiratorów, przesuwając do tej produkcji swoich inżynierów i pracowników produkcji.

General Motors zapowiedziało logistyczne, produkcyjne i finansowe wsparcie produkcji respiratorów przez amerykańską Ventec Life Systems, a Tesla współpracę w tym zakresie z firmą Medtronic. Ford także poinformował, że analizuje możliwość uruchomienia produkcji respiratorów i innych urządzeń medycznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021