Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Producent robotów mierzących temperaturę zwiększa sprzedaż dziesięciokrotnie

Autor: PIM
Dodano: 23-03-2020 15:34 | Aktualizacja: 23-03-2020 16:35

W czasie epidemii koronawirusa szybko rośnie zapotrzebowanie na wiele nowych technologii, szczególnie zrobotyzowanych, które pozwalają wykluczyć obecność ludzi przy wielu prostych czynnościach, co pozwala uniknąć kontaktów między chorymi a obsługą i zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Chińska firma Walklake w lutym tego roku dziesięciokrotnie zwiększyła sprzedaż robotów, które w ciągu kilku 3 sekund mierzą dzieciom temperaturę. W oparciu o medyczne sensory robot mierzy temperaturę ciała, dłoni, oczu i ust.  Przed epidemią roboty trafiły już do ponad 30 tys. przedszkoli w Chinach i były wykorzystywane do porannych inspekcji zdrowia.Firma pracuje nad tego typu robotami od 2013 roku Pierwsza generacja robota pojawiła się w 2015 roku i obecnie jest już na rynku piąta, wprowadzona do sprzedaży w 2019 roku. Zhang Ziyang, dyrektor generalny Suzhou Walklake powiedział serwisowi ChinaDaily, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma zaczęła otrzymywać znacznie więcej zamówień z wielu prowincji Chin, m.in. z Pekinu, Szanghaju oraz Hubei, której stolicą jest Wuhan. Tego typu roboty zaczęły trafiać również do przedsiębiorstw, które w czasie epidemii także sprawdzają stan zdrowia swoich pracowników.

Czytaj także: ThyssenKrupp wpuścił roboty do wind

Epidemia może okazać się czynnikiem przyspieszającym rozwój wielu technologii. W czasie jej trwania w chińskich szpitalach wzrosła liczby wykorzystywanych robotów, np. roznoszących leki oraz nowych technologii, takich jak bezdotykowe ekrany sterujące aparaturą czy windami.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020