Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Fundacja PKO BP przeznaczy 14 mln zł na walkę z koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 24-03-2020 16:07

Blisko 14 mln zł na walkę z koronawirusem - m.in. 5 mln zł dla 9 szpitali w Małopolsce, które zakupią za nie m. in. środki ochrony osobistej, respiratory, czy łóżka do intensywnej terapii - powiedziała prezes Fundacji PKO BP Małgorzata Głębicka.

PKO Bank Polski informował we wtorek, że przekazuje 5 mln zł trafi dla dziewięciu szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, oraz 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

PKO BP zaznaczył również, że PKO Leasing i jego spółka Masterlease przekażą 100 samochodów osobowych, wartych ok. 3,5 mln zł, na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

- Przekazujemy pieniądze do szpitali w Małopolsce, m. in. do krakowskiego szpitala specjalistycznego im. Jana Pawła II - tam zapotrzebowanie było na respiratory, wozy transportowe, kardiomonitory, łóżka do intensywnej terapii, na kombinezony, na rękawiczki, maski, osłony na buty - czyli wszystkie te środki ochrony osobistej, które są niezbędne do tego, żeby ratować ludzi. W każdym szpitalu te potrzeby są zbliżone  - powiedziała Małgorzata Głębicka. 

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021