Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

MR: trwają konsultacje z klubami parlamentarnymi ws. Tarczy Antykryzysowej

Autor: PAP
Dodano: 25-03-2020 10:56

Od rana trwają konsulacie ws. Tarczy Antykryzysowej z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju.

"Od samego rana min. @JEmilewicz, min. @LukaszSchreiber i min. Janusz Cieszyński @jciesz prowadzą konsultacje ws pakietu #TarczaAntykryzysowa z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych" - czytamy w środowym wpisie na Twitterze resortu rozwoju.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w rozmowie z PAP, że projekt dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w środę w trybie obiegowym.

Rządowym projektem pakietu antykryzysowego, nazywanym Tarczą Antykryzysową, w piątek ma się zająć Sejm. Projekt to odpowiedź rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa, poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł.

Tzw. "tarcza antykryzysowa" opiera się na pięciu filarach. Tworzą je: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020