Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Watykan: Na wezwanie papieża chrześcijanie na świecie modlili się o ustanie pandemii

Autor: PAP
Dodano: 25-03-2020 12:07

Na wezwanie papieża Franciszka chrześcijanie wszystkich wyznań z całego świata modlili się w środę w południe o ustanie pandemii koronawirusa. W tej intencji odmówili razem z papieżem modlitwę "Ojcze Nasz". Z inicjatywą papież wystąpił w niedzielę.

We wprowadzeniu do modlitwy, transmitowanej przez Watykan z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim Franciszek powiedział: "Drodzy bracia i siostry, dzisiaj wyznaczyliśmy sobie spotkanie, wszyscy chrześcijanie na świecie, by razem odmówić modlitwę +Ojcze Nasz+, jakiej nauczył nas Jezus".

"Jako ufne dzieci zwracamy się do Ojca. Robimy to codziennie, wiele razy dziennie, ale w tym momencie chcemy błagać o miłosierdzie dla ludzkości, doświadczonej przez pandemię koronawirusa. I czynimy to razem, chrześcijanie wszystkich Kościołów i wspólnot, każdej tradycji, w każdym wieku, języku i z każdego kraju" - mówił papież.

Następnie podkreślił: "Módlmy się za chorych i za ich rodziny, za personel medyczny i tych, którzy mu pomagają, za władze, za siły porządkowe i wolontariuszy, za kapłanów naszych wspólnot".

"Oddajemy się z pełną ufnością w ręce Boga i jednym sercem i jedną duszą modlimy się" - dodał papież przed modlitwą "Ojcze Nasz".

Specjalną modlitwę w tej samej intencji Franciszek poprowadzi też, bez udziału wiernych, przed bazyliką Świętego Piotra w piątek. Zakończy ją nadzwyczajne błogosławieństwo Urbi et Orbi, połączone z odpustem zupełnym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021