Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Szpital w Sanoku otrzyma 300 tys. zł od Fundacji PGNiG

Autor: PAP
Dodano: 25-03-2020 12:40

Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przekaże 300 tys. zł szpitalowi w Sanoku na Podkarpaciu. Placówka kupi za te pieniądze m.in. nowy ambulans transportowy i respiratory.

Jak poinformowała w środę w komunikacie Fundacja PGNiG, pieniądze pozwolą na zakup sprzętu do walki z koronawirusem.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku otrzyma 300 tys. zł z przeznaczeniem m.in. na nowy ambulans transportowy. Pojazd jest teraz szpitalowi szczególnie potrzebny w związku z nagłym wzrostem wezwań do pomocy pacjentom. Dodatkowo szpital otrzyma także respiratory.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, pomoc fundacji, którą otrzymają również inne szpitale w Polsce, to wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi. "W ten sposób pragniemy również okazać wdzięczność personelowi medycznemu szpitali, który z narażeniem własnego zdrowia ratuje chorych" - dodał.

Na wsparcie szpitali w walce z epidemią koronawirusa w regionach, w których PGNiG prowadzi działalność, firma przeznaczyła do tej pory 1,5 mln zł. Poza sanockim szpitalem pomoc uzyskały, bądź w najbliższym czasie ją otrzymają, placówki medyczne z Warszawy, Zielonej Góry i z Ostrowa Wielkopolskiego.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020