Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Bielsko-Biała: Kierowcy autobusów MZK mogą nie wpuścić pasażerów

Autor: PAP
Dodano: 25-03-2020 16:39

Kierowcy autobusów MZK w Bielsku-Białej mają prawo odmówić wejścia do pojazdu pasażerom w przypadku przekroczenia dopuszczalnej ich liczby – podał w środę bielski magistrat. To pokłosie zaostrzenia przez ministra zdrowia przepisów związanych z koronawirusem.

"W autobusie może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących" - głosi rozporządzenie ministra, które obowiązuje od 25 marca.

Bielski przewoźnik komunalny podał, że - mając na uwadze wprowadzone zasady - skierował do obsługi najbardziej newralgicznych kursów autobusy przegubowe, w miarę posiadanej ich dostępności.

"W przypadku przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów kierowca ma prawo odmówić wejścia do pojazdu kolejnym osobom" - podał MZK.

Firma poinformowała, że dopuszczalna liczba osób podróżujących najmniejszymi autobusami wynosi 10 osób, dwudrzwiowymi pojazdami 10-m - 13 osób, trzydrzwiowymi 12-m - 15 osób, a przegubowymi - 20 pasażerów.

Przewoźnik zaapelował do pasażerów, by zrezygnowali z przejazdu, jeśli zauważą, że autobusem jedzie zbyt wiele osób. Poprosił też, by bielszczanie w ogóle ograniczyli podróże komunikacją miejską do niezbędnego minimum.

MZK podało, że ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia.

We wtorek magistrat poinformował o ograniczeniach w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Do końca marca m.in. popularne linie 2, 4, 20 i 28 kursują według rozkładu obowiązującego w dni robocze wakacyjne. Z kolei w kwietniu linie 2, 7, 23, 24 i 28 będą kursowały jak w soboty, a 4 i 20 nadal jak w dni robocze wakacyjne.

Bielskie MZK jest największym przewoźnikiem wśród gmin południowej części województwa śląskiego i zachodniej Małopolski. Tabor liczy blisko 140 autobusów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020