Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PKP Cargo zaciągnie 200 mln euro kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym

Autor: Adam Sofuł
Dodano: 25-03-2020 21:06 | Aktualizacja: 25-03-2020 21:42

Zarząd PKP Cargo poinformował w środę, że rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego w Europejskim Banku Inwestycyjnym do maksymalnej wysokości 200 mln euro.

Kredyt ma być przeznaczony na sfinansowanie lub refinansowanie planu inwestycyjnego spółki. Rada nadzorcza zastrzegła jednak, że każde uruchomienie kwoty kredytu powyżej 60 mln euro będzie wymagało jej zgody.

Zobacz też: Prezes PKP Cargo mówi WNP.PL, co tak naprawdę jest kluczowe dla rozwoju kolei

Zgodnie z treścią umowy kredyt będzie dostępny w okresie 36 miesięcy od daty zawarcia umowy. Odsetki od kredytu naliczane będą według stałej lub zmiennej stopy procentowej. W przypadku wyboru oprocentowania zmiennego stopą mającą zastosowanie będzie WIBOR lub EURIBOR powiększony o marżę.

Zobacz też: PKP Cargo z kompletem nowoczesnych lokomotyw

Spółka realizuje największe w historii zakupy taboru intermodalnego, czyli do przewozu kontenerów. Korzystając z unijnego dofinansowania kupi 1156 nowych platform i pięć lokomotyw wielosystemowych.

Do 2038 r. PKP Cargo chce być operatorem transportu intermodalnego dominującym w krajach Trójmorza i na unijnym odcinku Nowego Jedwabnego Szlaku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020