Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

W ramach akcji "LOT do domu" do Polski wróciło ponad 36 tys. osób

Autor: PAP
Dodano: 26-03-2020 11:47

W ciągu 11 dni operacji "LOT do domu", których celem jest ściąganie Polaków z zagranicy do kraju, wróciło już ponad 36 tys. osób - poinformował w czwartek, 26 marca LOT. W czwartek samoloty LOT-u zabiorą Polaków, którzy są na Malediwach czy Sri Lance.

Polacy wracać będą m.in. z: Cancun (Meksyk), Varadero (Kuba), Z Londynu, Paryża, Cebu (Filipiny), Hanoi (Wietnam), Barcelony, Singapuru i Chicago.

W czwartek z kolei LOT zabierze pasażerów m.in. z Male na Malediwach, Kolombo (Sri Lanka), Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu.


Przewoźnik wyjaśnił, że w ciągu jedenastu dni operacji "LOt do domu", do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło 36 131 osób, a LOT wykonał 266 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

- W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizowane będą tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu - poinformowano.

Na stronie https://www.lot.com/pl/pl/procedura-zmian-zwrotow-biletow, pasażerowie mogą dowiedzieć się o procedurze zamiany biletów, które mieli pasażerowie na loty w dniach 29 marca - 11 kwietnia.

W czwartek wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz przekazał, że akcja "LOT do Domu" będzie powoli dobiegała końca. Dodał, że na powrót do Polski czeka jeszcze ok. 10-15 tys. osób.

- W perspektywie kilku następnych dni, będziemy chcieli żeby ta akcja już powoli dobiegała końca - mówił wiceminister.

Rejsy w ramach "LOT-u do domu" planowane są na kilka dni do przodu na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy nie mogą wrócić do kraju innym niż samolot środkiem komunikacji. Zapotrzebowanie należy zgłaszać na stronach: LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do operacji "LOT do domu" dołączył również przewoźnik kolejowy PKP Intercity oraz Polonus (autobusy). Pociągi jak i autokary rozwożą pasażerów samolotów z Lotniska Chopina do domów bez dodatkowych kosztów. Aktualne informacje dostępne są na: https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie stołecznego portu lotniczego.

Zgodnie z przepisami, wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji "LOT do domu" są poddawani pomiarom temperatury, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020