Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Szef Apple: pozyskaliśmy 10 mln maseczek dla lekarzy w USA

Autor: PAP
Dodano: 26-03-2020 14:45

Apple pozyskało i wyprodukowało 10 mln maseczek ochronnych, które przekaże na rzecz amerykańskich pracowników służby zdrowia. "Wiele milionów więcej" ma trafić do lekarzy w najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 regionach Europy - ogłosił szef firmy Tim Cook.

W krótkim materiale wideo zamieszczonym jeszcze w środę na Twitterze Cook wskazał, że lekarze "zasługują na naszą wdzięczność za pracę, którą wykonują na pierwszej linii frontu" w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

W komunikacie dyrektor generalny Apple'a wskazał też, że zespoły operacyjne koncernu z Cupertino pomagają w zakupie maseczek z łańcucha dostaw przedsiębiorstwa i koordynują swoje działania z rządami poszczególnych krajów.

W ostatnich latach producent m.in. iPhone'ów i zegarków Apple Watch coraz mocniej pozycjonuje się jako firma dostarczająca technologii z obszaru prewencyjnej opieki zdrowotnej. Jeszcze w styczniu Tim Cook oceniał, że tego rodzaju rozwiązania będą "kolejnym dużym trendem" branży technologicznej".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020