Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Zagórski: UE nie przekazała żadnych nowych środków na walkę z Covid-19

Autor: PAP
Dodano: 27-03-2020 16:34

UE nie przekazała żadnych nowych środków - nawet 1 euro - na walkę z Covid-19 w Polsce. 180 mln zł na internet i sprzęt dla nauczycieli i uczniów to dotychczasowe środki z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, które w porozumieniu z KE przeznaczyliśmy na ten cel - napisał na Twitterze minister cyfryzacji Marek Zagórski.

"180 mln na internet i sprzęt dla uczniów i dla nauczycieli to środki z dotychczasowego POPC (Program Operacyjny Polska Cyfrowa - PAP), które postanowiliśmy w porozumieniu z KE przeznaczyć na nowy cel. UE nie przekazała żadnych nowych środków, nawet 1€ na walkę z Covid-19 w PL" - napisał Zagórski. Szef MC zalinkował tam też profil na Twitterze należący do Jacka Protasiewicza (PSL - Kukiz'15).

Wcześniej w Sejmie, podczas debaty na temat projektu tarczy antykryzysowej zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego: "czy zna Pan stronę ministerstwa cyfryzacji z wczoraj, gdzie napisane jest, że 180 mln z budżetu Unii na pomoc w nauce zdalnej dla uczniów szkół w Polsce zostało przeznaczone".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021