Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

SoftBlue zbuduje centrum badawczo-rozwojowe dla wody i energetyki

Autor: Paweł Szygulski
Dodano: 02-04-2020 09:11 | Aktualizacja: 02-04-2020 09:26

Polska firma technologiczna SoftBlue zbuduje centrum badawczo-rozwojowe dedykowane optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi. Na ten cel spółka otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w wysokości ponad 5,4 mln zł. Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 12 mln zł.

Umowa na budowę centrum badawczo-rozwojowego została podpisana 27 marca. Nowa placówka będzie pracować nad optymalizacją wykorzystania zasobów energetycznych i wodnych.

- Najnowszy projekt na stworzenie systemu do optymalizacji zarządzania zasobami wodno-energetycznymi, z pewnością wpłynie na efektywność pracy wielu zakładów produkcyjnych. Pozwoli także na racjonalne gospodarowanie wodą - twierdzi Michał Kierul, prezes SoftBlue.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Jego całkowita wartość wynosi ponad 12 mln zł. W ramach podpisanej umowy, na realizację inwestycji, spółka otrzymała dofinansowanie z Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w wysokości ponad 5,4 mln zł.

Czytaj także: Polska sieć badawcza po roku trzecia w Europie

Firma od kilku lat z powodzeniem opracowuje i komercjalizuje różne rozwiązania IT. Jednym z nich jest platforma internetowa EcoScan. Dzięki jej zastosowaniu, konsumenci żywności w przejrzysty sposób zdobędą szczegółową wiedzę o danym produkcie i jego składzie. Platforma poprzez zaimplementowane w procesach odpowiednie algorytmy umożliwi także kontrolowanie źródła pochodzenia półproduktów i ich przebytej drogi.

- To bardzo istotne i przydatne rozwiązanie, zwłaszcza podczas wystąpienia różnego rodzaju perturbacji związanych z łańcuchem dostaw - mówi Michał Kierul.
Bydgoska spółka równolegle poszerza działalność swoich spółek zależnych, SoftBlue Mobility związanej z systemami IT z dziedziny fotowoltaiki oraz Milisystem. Ta ostatnia tworzy rozwiązania IT dotyczące szkolenia służb militarnych, a także szkolenia operacyjne w zakresie bezpieczeństwa morskiego.

- Funkcjonowanie skutecznych sił zbrojnych powinno zakładać skuteczny proces przyuczenia do praktyki zawodowej, szczególnie w zakresie posługiwania się bronią palną. W związku z szerokim zainteresowaniem naszymi systemami, jesteśmy otwarci także na zagraniczną sprzedaż naszych rozwiązań - deklaruje Michał Kierul.

SoftBlue działa od 2003 roku. Od 2015 roku firma jest notowana na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020