Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

MI: ułatwienia w badaniach okresowych dla kierowców zawodowych

Autor: PAP
Dodano: 03-04-2020 13:10

Kierowcy wykonujący przewozy drogowe nie muszą przechodzić i dostarczać okresowych badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy - wskazało w piątek Ministerstwo Infrastruktury. Po epidemii kierowcy będą musieli odbyć te badania w terminie 60 dni - dodano.

Jak czytamy w komunikacie resortu infrastruktury, kierowcy wykonujący przewozy drogowe nie są zobowiązani do przechodzenia i dostarczania okresowych badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy.

Resort podkreślił, że po odwołaniu staniu epidemii kierowcy będą musieli odbyć te badania w terminie 60 dni od daty odwołania stanu epidemii.

W komunikacie przypomniano, że w okresie stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z art. 1 pkt 11 ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały zawieszone obowiązki wynikające z przepisów art. 39j i 39k ustawy o transporcie drogowym.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021