Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Emenago udostępnił Delivery Bot dla restauracji. Za darmo

Autor: Paweł Szygulski
Dodano: 15-04-2020 16:28 | Aktualizacja: 15-04-2020 16:30

Wrocławski start-up Emenago udostępnił za darmo nowe oprogramowanie do zamówień online przeznaczone dla lokali gastronomicznych. Delivery Bot to wirtualny pracownik do przyjmowania zamówień na wynos przez Facebook Messengera.

Walka z epidemią COVID-19 w Polsce doprowadziła do zamknięcie lokali gastronomicznych w połowie marca. Zamówienia mogą być realizowane jedynie na wynos, co nie stanowiło dotychczas priorytetowej działalności wielu restauracji. Wiele z nich musiało szybko przestawić się na tryb zdalnej dostawy, nie dysponując przy tym zbyt wieloma środkami z racji nagłego odcięcia przychodów.

Wrocławski start-up Emenago w związku z tą sytuacją udostępnił za darmo na potrzeby restauratorów Delivery Bot, czyli oprogramowanie do zamawiania jedzenia na wynos.

Czytaj także: Start-upy ucierpią przez koronawirusa. Ale na epidemii niektórzy mogą też skorzystać

- Klienci nie muszą dzwonić do lokalu czy szukać restauracji w kilku aplikacjach. Wirtualny pracownik przyjmuje zamówienia i płatności online za pośrednictwem Messengera. Rozwiązanie ułatwiające klientom kontakt z restauracją i możliwość darmowego wdrożenia, to aktualnie ogromna korzyść - tłumacz Konrad Kobiela, brand manager we wrocławskim Jaffa Bar&Market.

- Delivery Bot dedykowany jest zarówno naszym klientom, jak i nowym lokalom, nie korzystającym wcześniej z oferty. Nad systemem pracowaliśmy od dłuższego czasu i planowaliśmy wdrożenie bezpośrednio w lokalu, ale w obecnej sytuacji przeprogramowaliśmy system, aby mógł służyć zamówieniom na wynos. Bezpłatne udostępnienie stało się dla nas oczywiste - chcemy wesprzeć restauratorów - deklaruje Maciej Wesoły, prezes Emenago.

Czytaj również: Polski start-up poprawił Microsoft

Aby skorzystać z rozwiązania, należy wejść na stronę emenago.com, uzupełnić godziny otwarcia oraz wprowadzić menu wraz z cenami. Klienci za pośrednictwem Facebook Messengera będą mogli złożyć zamówienie i dokonać zapłaty online.

Emenago.com jest kompleksowym systemem dedykowanym managerom czy właścicielom lokali gastronomicznych i rozrywkowych, umożliwiające zarządzanie klubami, restauracjami, pubami, kręgielniami oraz dokonywanie rezerwacji. Oprogramowanie typu SaaS (oprogramowanie jako usługa) dostępne jest w trzech planach abonamentowych.

Start-up Emenago został założony przez Macieja Wesołego, Michała Ryniaka i Mateusza Piwnickiego w 2015 roku. Jego oprogramowanie jest obecnie wykorzystywane przez ponad 500 lokali w Polsce i Izraelu. Start-up jest jedną ze spółek portfelowych funduszu AIP Seed.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021