Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Komórkowi konkurenci działają razem

Autor: Puls Biznesue
Dodano: 20-12-2007 06:08

Polscy operatorzy komórkowi się dogadali. Będą wspólnie rozwijać nie tylko mobilną telewizję, ale też płatności przez telefon.

Czterej najwięksi operatorzy komórkowi w Polsce - PTC, Polkomtel, PTK Centertel i P4 - będą razem tworzyć standardy nowych usług mobilnych. - To bardzo ważne wydarzenie. Okazuje się, że potrafimy nie tylko konkurować, ale także współpracować - podkreślali wszyscy czterej prezesi.

Podpisany właśnie list intencyjny jest kontynuacją porozumienia zawartego wcześniej przez Orange i Erę - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- To, co już wypracowaliśmy z kolegami z Ery, możemy przenieść do wspólnej puli - mówiła Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Orange.

Porozumienie operatorów komórkowych ma pomóc rozszerzyć funkcjonalność telefonów komórkowych. Będą mogły pełnić funkcję karty płatniczej, elektronicznego biletu autobusowego, czytnika fotokodów i odbiornika telewizji cyfrowej - napisał "PB".

- To szczególnie ważne na rynku polskim, gdzie nasycenie telefonią komórkową przekroczyło 100 proc. Przyszedł czas na wdrażanie nowych usług - stwierdził Klaus Hartmann, prezes Ery.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020