Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Komputery Della będą sprzedawane w supermarketach

Autor: PAP
Dodano: 27-12-2007 10:48

Laptopy i pecety firmy Dell, drugiego w świecie producenta komputerów, będą sprzedawane za pośrednictwem sieci: Tesco, Wal-Mart, Carrefour, Best Buy i DSG International. Dotychczas Dell nie sprzedawał swoich komputerów w handlu detalicznym.

Od stycznia w sieci Tesco sprzęt będzie można znaleźć w niektórych sklepach na terenie W. Brytanii, Irlandii, Polski, Czech i Słowacji - podał dziennik "The Irish Examiner".

Według irlandzkiej gazety, dotychczas Dell nie sprzedawał swoich komputerów w handlu detalicznym, a jedynie bezpośrednio. Poprzez zmianę sprzedaży Dell spodziewa się, że będzie mógł skuteczniej konkurować z największym w świecie producentem, firmą Hewlett- Packard.

Dell działa w Irlandii od 1990 r. i jest największym eksporterem nowych technologii w kraju i drugą największą firmą na irlandzkim rynku. Zatrudnia 3 tys. pracowników w Limerick i ponad 1,5 tys. w Dublinie.

W Polsce buduje zakłady produkcyjne w Łodzi mające docelowo zatrudniać ok. 1 tys. pracowników.

Sprzedaż Della za III kwartał do 2 listopada br. wyniosła 15,6 mld USD (10,58 mld euro) i była wyższa o 8,5 proc., a także od prognoz analityków. Z początkiem 2007 r. po serii gorszych wyników, Dell ogłosił decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o 10 proc.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020