Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Pandemia potęguje problemy górnictwa za oceanem

Autor: JD
Dodano: 15-05-2020 10:38

W Stanach Zjednoczonych ciepła zima przełożyła się na zmniejszenie produkcji węgla w pierwszym kwartale 2020 roku o około jedną trzecią rok do roku a pandemia koronawirusa tylko pogłębiła i tak znaczące już problemy branży.

Spadający popyt na energię w wyniku pandemii koronawirusa pogłębił bowiem kiepską sytuację producentów węgla w USA. Zmagają się oni z nadpodażą, a także z problemami z płynnością finansową.

Sytuacja wywołana pandemią koronawirusa spowodowała znaczne ograniczenia w produkcji w większości gałęzi przemysłu w USA. Dodatkowo łagodna aura wiosenna przekłada się na spadek zapotrzebowania na energię - zarówno do celów ogrzewania, jak i chłodzenia.

Z uwagi na to producenci węgla rozważają trwałe cięcia w produkcji, chociaż obecnie jej poziom jest najniższy od dziesięcioleci.

Produkcja węgla w Stanach spadła w marcu o 36 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Analitycy wskazują, że produkcja węgla w USA może spaść o około 20 proc. w 2020 roku.

Zapasy węgla przekładają się na obniżkę jego cen i zwiększają presję na kopalnie, żeby te dalej ograniczały produkcję. Przez to ta może się obniżyć do poziomu około 537 milionów ton w 2020 roku.

Czytaj również: Górnicze puzzle do ułożenia. Bez wygaszania się nie obejdzie

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021