Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Tomasz Misiak: start-upy muszą zrozumieć, że teraz będzie trudno

Autor: PSZ
Dodano: 19-05-2020 12:26

Najwyższy czas, żeby wszystkie spółki, szczególnie technologiczne, zrozumiały, że będzie trudno - stwierdził Tomasz Misiak, założyciel funduszu venture capital Mizyak Investment Fund, w trakcie sesji „Start-upy, inwestorzy, rynek” na konferencji EEC Online.

Tomasz Misiak, który jest także założycielem firmy Work Service, przyznał, że start-upy czekają teraz trudne czasy w pozyskiwaniu finansowania. Pandemia COVID-19 przyczyni się jego zdaniem do tego, że podaż kapitału będzie znacznie mniejsza niż obecnie.

- Trzeba szukać bezpiecznych partnerów, czyli funduszy, które mają możliwości robienia kolejnych inwestycji w tej samej spółce, a nie wszystko fundusze takie zdolności mają - podkreślił Tomasz Misiak.

Jak przyznał, także jego fundusz skupia się obecnie na utrzymaniu dotychczasowego portfela, a nie na jego rozbudowie. Spółki działające pod skrzydłami Mizyak Investment Fund dostały wytyczne odnośnie przygotowania programów oszczędnościowych i restrukturyzacyjnych.

Zastrzegł jednak, że sytuacja nie jest jednakowa dla wszystkich i podczas gdy niektóre firmy ucierpią, inne skorzystają na kryzysowej sytuacji. - Dzisiaj, jak na każdej wojnie, zostanie zrujnowanych bardzo wiele portfeli, ale powstanie tez bardzo wiele fortun - ocenił Tomasz Misiak.

EEC Online to wydarzenie, na które składają się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. Odbywająca się w dniach 18-20 konferencja stanowi część XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC - European Economic Congress).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020