Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pracownicy JSW mogą szybciej poznać wyniki badania na obecność koronawirusa

Autor: JD
Dodano: 04-06-2020 08:52 | Aktualizacja: 04-06-2020 09:00

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), a także ich rodziny mogą szybciej poznać wyniki badania na obecność koronawirusa. Każdy z zakładów spółki został zobowiązany do wynajęcia wymazobusa - karetki z personelem przeszkolonym do pobierania próbek. Obecnie ratownicy medyczni docierają do pracowników, żeby pobrać drugi wymaz.

Wspólnie z wojewodą śląskim i Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną JSW zorganizowała akcję, dzięki której można szybciej dotrzeć do pracowników. Obecnie pobierany jest drugi wymaz, od którego zależy to, czy pracownik zostanie dopuszczony do pracy.

- Na tym zależy nam przecież najbardziej, bo teraz liczy się czas. Chcemy, żeby pracownicy jak najszybciej wrócili do pracy - wskazuje Artur Dyczko, wiceprezes JSW ds. technicznych i operacyjnych, a przy tym szef sztabu kryzysowego działającego w spółce. 

Personel medyczny pobiera też wymazy od rodzin górników, którzy mają wynik pozytywny. Wymazobusy wyjeżdżają w momencie otrzymania listy osób wskazanych do przebadania. Przygotowuje ją Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Zobacz także: JSW będzie mieć ciężko

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020