Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Pronox spodziewa się dwucyfrowego wzrostu przychodów w 2008 r.

Autor: ISB
Dodano: 09-01-2008 19:44

Grupa Kapitałowa, Pronox Technology, zajmująca się m.in. produkcją i dystrybucją sprzętu IT, spodziewa się w 2008 r. dwucyfrowego wzrostu przychodów ze sprzedaży, poinformował wiceprezes Dariusz Smagorowicz .

- Miniony rok był dla nas rekordowy pod względem przychodów i zysku netto. W 2008 r. spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży Grupy Pronox Technology, który osiągnie dwucyfrowe tempo - powiedział w rozmowie z agencją ISB Smagorowicz.

Wzrost sprzedaży ma być m.in. efektem ekspansji produktów Easy Touch na rynkach zagranicznych.

- W 2007 r. ok. 70 proc. naszych przychodów generowaliśmy na rynku polskim, w najbliższym czasie chcemy odwrócić te proporcje - zaznaczył wiceprezes Pronox. Dodał, że w styczniu produkty Easy Touch trafią do sklepów sieci Wal-Mart w Chinach.

Według Smagorowicza wartość sprzedaży produktów pod marką Easy Touch może wynieść w przyszłym roku od 120 mln do 150 mln zł.

- Chcemy skoncentrować się na wzroście na takich rynkach, jak USA, czy Chiny. W tym chcemy też wejść na rynek australijski i japoński - powiedział Smagorowicz.

Pronox ma zamiar rozwijać również inne segmenty swojej działalności, w tym logistykę. Do czerwca 2008 r. planuje oddać część magazynową centrum produkcyjno-logistycznego w Dąbrowie Górniczej. Wartość całej inwestycji to 80 mln zł.

"Traktujemy logistykę jako klucz do swojego rozwoju, chcemy też obsługiwać duże kontrakty logistyczne innych firm" - powiedział Smagorowicz. W tej chwili wśród klientów spółki znajduje się Reporter i sklep internetowy Agito.pl.

"W tej chwili pracujemy nad nowym kontraktem o wartości podobnej do kontraktu z Reporterem" - powiedział Smagorowicz. Wartość 5-letniego kontraktu tej skali może wynosić ok. 15 mln zł.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa Pronox miała 2,97 mln zł zysku wobec 1,40 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 383,42 mln zł wobec 300,08 mln zł.

Zobacz także: Dariusz Smagorowicz: chcemy odbudować dawną potęgę Ruchu

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020