Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Turcja: Ponad tysiąc przypadków koronawirusa w ciągu doby

Autor: PAP
Dodano: 12-06-2020 21:40

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Turcji wzrosła w ciągu ostatniej doby o 1 195, po raz pierwszy od 29 maja przekraczając tysiąc - podało w piątek ministerstwo zdrowia. 1 czerwca Turcja zniosła większość ograniczeń związanych z pandemią.

Łącznie w kraju doszło do zainfekowania koronawirusem 175 218 osób.

Minister zdrowia Fahrettin Koca powiedział, że po raz pierwszy od prawie dwóch tygodni liczba nowych przypadków zarejestrowana jednego dnia przekroczyła tysiąc, wcześniej oscylowała około 800 i 900.

W ciągu ostatniej doby zmarło 15 osób, najmniej w skali jednego dnia w ciągu ponad dwóch miesięcy - podał minister. Od początku pandemii zmarło w Turcji na koronawirusa 4 778 osób.

1 czerwca w Turcji otwarte zostały m.in. restauracje, biblioteki i żłobki. Zniesiony został także obowiązujący przez dwa miesiące zakaz przemieszczenia się między największymi miastami. W maju otwarte zostały centra handlowe i salony fryzjerskie.

Minister Koca powiedział, że "fałszywy optymizm" pozwala wirusowi ponownie się rozprzestrzeniać. Zachęcał społeczeństwo do noszenia masek i do przestrzegania rad dotyczących zachowania dystansu i higieny.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021