Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Petrolinvest: szansa na zakup działających szybów naftowych

Autor: Parkiet
Dodano: 11-01-2008 06:43

Szykują się znacznie przetasowania w akcjonariacie Petrolinvestu. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Parkiet", kontrolowana przez Ryszarda Krauzego firma poszukiwawczo-wydobywcza może bowiem przejąć na własność niektóre spółki mające koncesje i dostęp do pól naftowych w Kazachstanie.

Obecnie Petrolinvest ma w tych przedsiębiorstwach 50-proc. pakiety akcji. W zamian za odkupienie pozostałych walorów od ich dotychczasowych właścicieli - podmiotów kazachskich - dopuściłaby je do grona swych akcjonariuszy - czytamy w "Parkiecie".

W tym celu spółka musiałaby przeprowadzić emisje nowych akcji. O możliwości wypuszczenia kolejnych papierów prezes Petrolinvestu wspominał zresztą już nieraz - czytamy w "Parkiecie".

Polska firma ma też zakupić udziały w kolejnych kazachskich spółkach wydobywczych. Według informacji "Parkietu", szef Petrolinvestu właśnie podpisał list intencyjny w tej sprawie. Przejęcie kolejnych aktywów w Kazachstanie miałoby w znaczącym stopniu powyższych potencjał wydobywczy polskiej firmy.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022