Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W Hiszpanii rozbieżne liczby ofiar Covid-19, w Portugalii znaczący wzrost infekcji

Autor: PAP
Dodano: 18-06-2020 20:13

Rząd Hiszpanii podał w czwartek, po raz kolejny w ostatnich dniach, rozbieżne dane dotyczące liczby zmarłych na Covid-19. Z kolei w Portugalii nastąpił w ciągu ostatniej doby wyraźny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Hiszpański resort zdrowia w czwartkowym bilansie nie uwzględnił dwóch osób, które - według władz regionalnych - w ciągu ostatniej doby zmarły wskutek zakażenia koronawirusem na terenie wspólnoty autonomicznej Kastylii i Leonu oraz w Andaluzji.

Według oświadczenia ministerstwa zdrowia od 7 czerwca w kraju utrzymuje się niezmienna liczba zgonów - 27 136. Z podawanych przez resort danych wynika, że od środy liczba przypadków zakażenia wzrosła o 568 do 245 251. Podczas wcześniejszej doby zanotowano 336 infekcji SARS-CoV-2.

Z kolei w czwartek hiszpańska minister obrony Margarita Robles ujawniła, że z powodu trudnych doświadczeń podczas pracy w walce z epidemią koronawirusa pomocy psychologicznej potrzebowało już 2200 żołnierzy. Brali oni udział m.in. w dezynfekowaniu domów spokojnej starości.

Podczas ostatniej doby także w Portugalii nastąpił wyraźny wzrost dynamiki zachorowań na Covid-19. Służby medyczne szacują, że od środy w kraju przybyło 417 przypadków infekcji koronawirusem, a ich łączna liczba sięga już 38 089.

Jak poinformowała w czwartek minister zdrowia Portugalii Marta Temido, w dalszym ciągu najwięcej nowych infekcji notowanych jest w aglomeracji Lizbony oraz w sąsiadującym z nią regionie Doliny Tagu (Vale do Tejo). Od środy zanotowano tam blisko 80 proc. wszystkich potwierdzonych w Portugalii nowych zakażeń.

Z informacji portugalskiego ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił tylko jeden zgon u osoby zakażonej SARS-CoV-2. Łączna liczba ofiar śmiertelnych tego wirusa wynosi w Portugalii 1524.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021