Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Nowe bary na stacjach Orlenu

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 14-01-2008 12:51

Jeszcze w tym tygodniu powinny ruszyć bistra w zupełnie nowym formacie o nazwie Stop Cafe na pierwszych stacjach PKN Orlen w Polsce - dowiedzieliśmy się. Barek o nazwie Stp Cafe zadebiutował w listopadzie ubiegłego roku na stacjach Orlenu na Litwie.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, przy okazji inauguracji działalności stacji Orlenu na Litwie, Wojciech Heydel, wiceprezes Orlenu ds. sprzedaży, zapowiadał, że pierwsze bary Stop Cafe na polskim rynku ruszą jeszcze przed końcem 2007 roku.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wstępnie planowano otwarcie pierwszych barów w grudniu, ale nastąpiło opóźnienie z przyczyn technicznych. W Orlenie zapewniają jednak, że pierwszych kilkadziesiąt placówek rozpocznie działalność jeszcze w tym miesiącu.

Do końca 2008 roku Orlen chciałby otworzyć ok. 400 lokali Stop Cafe, z czego ok. 220 miałyby stanowić placówki Stop Cafe, w których serwowane będą gorące napoje, słodkie przekąski oraz kanapki, a 180 placówki Stop Cafe Bistro, gdzie dochodzą również ciepłe posiłki.

W pierwszym etapie nowe bary otwierane będą jedynie na stacjach własnych PKN Orlen w tzw. pełnym brandzie. W kolejnym etapie możliwe będzie otwieranie ich także na stacjach franczyzowych sieci. Nowa marka nie jest natomiast na razie brana pod uwagę w przypadku marki Bliska, stacji segmentu ekonomicznego firmy.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022