Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Technip wybuduje dla Neste fabrykę biodiesla w Singapurze

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
Dodano: 15-01-2008 14:54

Francuska grupa inżynieryjna Technip podpisała ze spółką Neste kontrakt na zaprojektowanie i budowę fabryki biodiesla nowej generacji. Zakład o wartości 550 mln euro będzie mógł produkować 800 tys. biokomponentów rocznie.

Obie firmy poinformowały, że zamierzają współpracować także przy kolejnych, przyszłych inwestycjach w fabryki biokomponentów, realizowanych w należącej do Neste Oil technologii NExBTL. Polega ona na tym, że jako surowiec w procesie produkcji fabryka może wykorzystywać dowolne oleje roślinne lub tłuszcze zwierzęce.

Fabryka w Singapurze ma być największym na świecie zakładem produkującym biokomponenty, a prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie 2008 roku - napisał Technip w komunikacie.

Inwestycja jest częścią strategicznego planu, w wyniku którego firma Neste ma stać się największym producentem biodiesla na świecie. Według władz fińskiej spółki, zapotrzebowanie na biopaliwa będzie w najbliższych latach znacząco rosło na większości rozwiniętych rynków.

Pierwsza fabryka biodiesla, wybudowana w technologii NExBTL, działa od lata 2007 roku w rafinerii Neste w Porvoo w Finlandii, a kolejne linie produkcyjne mają tam rozpocząć działalność w 2009 roku.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022