Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Podkarpackie: Po ulewach zalany odcinek drogi krajowej nr 28

Autor: PAP
Dodano: 28-06-2020 11:59

Po nawałnicach, jakie przeszły w sobotę wieczorem przez część woj. podkarpackiego, zalany jest odcinek obwodnicy Jasła, czyli drogi krajowej nr 28 – przekazała PAP w niedzielę rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

"Na jezdni jest około pół metra wody. Przyczyną tego zdarzenia jest wylanie potoku Warzyckiego, który nie był w stanie przyjąć wód spływających. Jezdnia została zablokowana. Na ten moment w tamtych okolicach nie ma intensywnych opadów deszczu" - dodała Rarus.

Zorganizowano objazd przez lokalne drogi miejskie.

Rzeczniczka przekazała również, że odcinek dk 28 Skołyszyn - Jasło jest już przejezdny, a także na trasie Jasło - Krosno w Moderówce.

"Na miejscu pracują służby utrzymaniowe, pod nadzorem kierownika Rejonu GDDKiA w Krośnie. Trwa zabezpieczenie i oznakowanie uszkodzeń oraz pomoc PSP" - zaznaczyła Rarus.

Przypomniała, że w Birczy w pow. przemyskim w wyniku nawałnic, jakie przeszły w tamtych okolicach w piątek, nadal obowiązuje ruch wahadłowy. Uszkodzona została tam nawierzchnia drogi oraz chodnik. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał do czasu naprawy powstałych uszkodzeń, około dwóch tygodni.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020