Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Hiszpania: Wspólnota autonomiczna Asturii pierwszym regionem bez Covid-19

Autor: PAP
Dodano: 30-06-2020 15:46

Położona na północy Hiszpanii wspólnota autonomiczna Asturii jest pierwszym regionem kraju bez epidemii koronawirusa - poinformowały we wtorek służby sanitarno-epidemiologiczne w Madrycie.

Resort zdrowia Hiszpanii wskazał, że od ponad dwóch tygodni na terenie wspólnoty autonomicznej nie wystąpił żaden przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Ministerstwo odnotowało, że w żadnym innym regionie w tak długim okresie nie zanotowano dotychczas nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Główny epidemiolog kraju Fernando Simon wyjaśnił na wtorkowej konferencji prasowej, że epidemia koronawirusa wciąż postępuje w Hiszpanii, a 51 ognisk choroby należy uznać za poważne.

Tymczasem jak poinformował Rafael Cofino z władz medycznych Asturii, sukces regionalnych służb sanitarnych polega na masowym przeprowadzeniu testów na obecność wirusa, a także na szybkim izolowaniu osób zainfekowanych.

Według władz Asturii w szpitalach tej wspólnoty autonomicznej przebywa obecnie zaledwie sześciu pacjentów z Covid-19, w tym pięciu na oddziałach intensywnej terapii.

"Poniedziałek był 17. dniem, od kiedy na terenie naszej wspólnoty nie zanotowano żadnej infekcji koronawirusem" - poinformował w komunikacie regionalny rząd Asturii.

Do poniedziałkowego wieczora w Hiszpanii wskutek Covid-19 zmarło 28 346 osób, a 248 970 zostało zainfekowanych. W Asturii zanotowano w sumie 334 zgony oraz 2 435 zakażeń.

Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021