Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Bułgaria: Rekordowe 182 przypadki zakażenia koronawirusem

Autor: PAP
Dodano: 04-07-2020 13:15

W ciągu ostatniej doby w Bułgarii stwierdzono 182 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - poinformował w sobotę resort zdrowia tego kraju. Jest to najwięcej infekcji SARS-CoV-2 od początku pandemii. W ciągu ostatnich 24 godzin siedem osób zmarło.

Najwięcej, 80 nowych przypadków, odnotowano w stolicy kraju i w regionie sofijskim. W Warnie i Wielkim Tyrnowie stwierdzono po 11 zakażonych.

Od marca w Bułgarii odnotowano 5497 zarażonych koronawirusem i 239 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Na sofijskim pogotowiu zmarł drugi lekarz w ciągu miesiąca. Łącznie zakażonych jest 445 pracowników medycznych.

Według komentatorów ministerstwo zdrowia bez szczególnego powodzenia wzywa do przestrzegania środków bezpieczeństwa.

Na przejściu granicznym z Grecją Kułata-Promachonas, na którym greckie władze sanitarne wprowadziły ścisłą kontrolę turystów wjeżdżających przeważanie z Bułgarii, Serbii i Rumunii, utworzyła się ponad 10-kilometrowa kolejka. Czeka sią godzinami i o przestrzeganie norm sanitarnych jest trudno.

Jednocześnie bułgarskie MSZ ostro zaprotestowało z powodu wykluczenia przez brytyjskie władze Bułgarii z listy państw, których obywatele mogą wjeżdżać do Wielkiej Brytanii bez obowiązku przestrzegania kwarantanny od 10 lipca.

W nocie dyplomatycznej, wręczonej władzom W. Brytanii przez ambasadora Bułgarii w tym kraju Marina Rajkowa, stwierdzono, że na liście brytyjskiej są państwa ze znacznie wyższą liczbą zakażeń. Bułgaria jest wśród krajów, które podjęły o czasie niezbędne kroki dla zapobieżenia rozprzestrzeniania się Covid-19 i jest w grupie państw o najniższym poziomie zakażeń - zaznaczono w dokumencie.

Sama Bułgaria nie wpuszcza na swoje terytorium brytyjskich obywateli bez 14-dniowej kwarantanny.

Ewgenia Manołowa

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021