Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Rzecznik Kremla: Rosja odpowie na sankcje brytyjskie nałożone na jej przedstawicieli

Autor: PAP
Dodano: 07-07-2020 12:12

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapowiedział we wtorek, że Moskwa zastosuje zasadę wzajemności i odpowie na sankcje, którymi władze Wielkiej Brytanii objęły przedstawicieli Rosji, uznając, że są oni odpowiedzialni za poważne naruszenia praw człowieka.

"Możemy tylko ubolewać w związku z takimi nieprzyjaznymi krokami" - powiedział Pieskow. Zapowiedział, że Rosja odpowie w takim zakresie, "w jakim będzie to odpowiadało interesom Federacji Rosyjskiej" i że "zastosowana zostanie zasada wzajemności".

Londyn nałożył w poniedziałek sankcje na 25 obywateli Rosji zamieszanych w torturowanie i śmierć w 2009 roku w areszcie prawnika Siergieja Magnitskiego, który ujawnił nadużycia w rosyjskich organach skarbowych. Najważniejszym z nich jest Aleksandr Bastrykin, szef Komitetu Śledczego, który podlega bezpośrednio prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab zapowiedział, że lista osób objętych sankcjami będzie w najbliższych miesiącach rozszerzana o kolejne osoby i organizacje. Poinformował też, że spotka się z wdową po Siergieju Magnitskim oraz z dwójką jego dzieci.

Z Moskwy Anna Wróbel

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021