Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Francja: Ponad 500 migrantów eksmitowano z obszaru przemysłowego Calais

Autor: PAP
Dodano: 10-07-2020 16:45

Policja eksmitowała w piątek ponad 500 migrantów mieszkających w namiotach w przemysłowej dzielnicy Calais, na północy Francji. Migranci zostali przewiezieni autobusami do ośrodków pomocy społecznej i schronisk.

Według prefektury w Calais nielegalne zajęcie terenów w przemysłowej dzielnicy miasta spowodowało "poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, warunków sanitarnych i spokoju" w tej okolicy - napisano w komunikacie.

519 osób przewieziono 16 autobusami do ośrodków położonych w regionie Hauts-de-France i innych regionach francuskich. Większość osób, zarówno dorosłych jak i nieletnich, zostało skierowanych do ośrodków pomocy społecznej. 20 osób o nieuregulowanym statusie zostało zatrzymanych i umieszczonych w areszcie administracyjnym.

Eksmisja odbyła się po tym, jak właściciele zajętych przez migrantów terenów na wniosek sądu otrzymali prawo do wysiedlenia ich ze swojej własności. Mer Calais zwrócił się o pomoc do służb w sprawie rozwiązania problemu nielegalnego obozowiska.

"Po uzgodnieniu tej kwestii z ministrem spraw wewnętrznych prefekt departamentu Pas-de-Calais postanowił udzielić wsparcia siłom publicznym w tym sektorze" - poinformowała prefektura.

Z Paryża Katarzyna Stańko

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021