Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Japonia: 61 przypadków zakażenia koronawirusem w amerykańskich bazach wojskowych

Autor: PAP
Dodano: 11-07-2020 18:29

U 61 osób w dwóch bazach Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych na japońskiej wyspie Okinawa potwierdzono w tym tygodniu zakażenie koronawirusem - poinformowała w sobotę agencja Kyodo, powołując się na władze prefektury Okinawa.

Amerykańskie wojsko poinformowało lokalne władze, że przypadki zakażenia potwierdzono między wtorkiem a sobotą w bazach Futenma i Camp Hansen.

Piechota morska podała, że wszystkie osoby, u których wykryto infekcję koronawirusem, zostały odizolowane.

Gubernator prefektury Denny Tamaki powiedział podczas konferencji prasowej, że jest "zszokowany" informacją o nowych zakażeniach. "Mamy poważne wątpliwości co do środków (podjętych przez amerykańskie wojsko - PAP), by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa" - stwierdził.

Według władz prefektury zakażenia wykryto też w bazach Kadena i Camp McTureous.

Na Okinawie przebywa ponad połowa z około 50 tys. amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Japonii. Część mieszkańców wyspy skarży się na zanieczyszczenia, hałas i przestępstwa związane z bazami USA. Część z nich sprzeciwia się także planowanemu przeniesieniu bazy lotniczej Futenma z obecnego miejsca w gęsto zaludnionym obszarze na południu do mniej zaludnionego obszaru na wschodnim wybrzeżu.

Na wyspie Okinawa, poza zakażeniami w amerykańskich bazach, potwierdzono łącznie 148 przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w Japonii odnotowano około 21 tys. przypadków i około tysiąca zgonów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021