Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W.Brytania: Kolejne 148 zgonów na Covid-19, łącznie zmarło 44 798 osób

Autor: PAP
Dodano: 11-07-2020 20:21

O 148 wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zgonów na Covid-19 w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łącznie od początku epidemii w tym kraju zmarło już 44 798 osób - poinformowało w sobotę wieczorem brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w czwartek a godz. 17 w piątek, w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

148 nowych zgonów to najwięcej od pięciu dni i ponad trzy razy więcej niż w bilansie podanym w piątek, gdy informowano o 48 zmarłych. To także więcej niż było w danych z soboty przed tygodniem, dwoma i trzema tygodniami.

Pod względem liczby zgonów na Covid-19 Wielka Brytania zajmuje trzecie miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi i Brazylią.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii zmarło do tej pory 40 213 osób, w Szkocji - 2490, w Walii - 1541, a w Irlandii Północnej - 554.

Ministerstwo zdrowia podało również, że w ciągu ostatniej doby wykryto 820 nowe zakażenia, co jest najwyższą liczbą od 1 lipca i zauważalnym wzrostem w stosunku do kilku poprzednich dni, gdy zwykle oscylowała ona wokół 600. Łącznie od początku epidemii w Wielkiej Brytanii potwierdzono już 288 953 przypadki koronawirusa. Mimo tego wzrostu w ciągu minionej doby Wielka Brytania spadła z siódmego na ósme miejsce na świecie pod względem wykrytych zakażeń, bo jeszcze bardziej zwiększyła się ich liczba w Meksyku. Więcej ich jest ponadto w USA, Brazylii, Indiach, Rosji, Peru i Chile.

Jak poinformowano, w ciągu ostatniej doby przeprowadzono w Wielkiej Brytanii ponad 153,6 tys. testów na obecność koronawirusa, a od początku epidemii liczba faktycznie wykonanych testów wynosi już ponad 8,84 mln.

Bilans nowych testów i zakażeń obejmuje 24 godziny między godz. 9 rano w piątek a godz. 9 rano w sobotę.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Wielkiej Brytanii wykryto 31 stycznia, pierwszy zgon z powodu Covid-19 miał miejsce 5 marca.

Bilanse podawane przez brytyjskie ministerstwo zdrowia obejmują jedynie te zgony, w których obecność koronawirusa została potwierdzona testami. Podawane raz na tydzień dane urzędu statystycznego ONS uwzględniają wszystkie przypadki śmierci, w których Covid-19 został wpisany do aktu zgonu jako główna lub kluczowa przyczyna, nawet jeśli nie zostały przeprowadzone testy. Według przekazanych we wtorek danych, obejmujących okres do 26 czerwca włącznie, liczba takich przypadków przekroczyła 55 tys.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021