Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

W Portugalii spada liczba zakażeń, w Hiszpanii nowe ogniska w regionach

Autor: PAP
Dodano: 12-07-2020 19:36

W Portugalii spada dynamika zgonów oraz zakażeń koronawirusem. W dalszym ciągu pod względem zachorowań na Covid-19 przeważa aglomeracja Lizbony. W Hiszpanii poszczególne regiony zgłaszały w niedzielę wzrost nowych ognisk zakażenia i kolejne infekcje.

Jak poinformował w niedzielnym komunikacie resort zdrowia Portugalii, w ciągu minionych 24 godzin zmarło w całym kraju sześciu pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. W sumie liczba ofiar śmiertelnych wynosi 1660.

Ministerstwo odnotowało, że dobę wcześniej potwierdzono osiem zgonów wskutek infekcji koronawirusem. Przypomniało też, że wśród nowych zachorowań na Covid-19 w dalszym ciągu przeważa stołeczna aglomeracja.

Z danych portugalskiego resortu wynika, że od dwóch dni spada liczba dobowych zakażeń. Od soboty zanotowano w całym kraju 291 nowych infekcji, a łączna liczba zakażonych sięga już 46 512. Podczas wcześniejszej doby potwierdzono 342 zachorowania.

W niedzielę poszczególne regiony Hiszpanii zgłaszały wzrost nowych ognisk zakażenia koronawirusem, a także kolejne infekcje. Tendencja wzrostowa widoczna była m.in. w Katalonii i Galicii.

Jednym z regionów, w którym szybko rośnie liczba zakażeń, jest również Andaluzja, której rząd autonomiczny zamierza ogłosić w poniedziałek nakaz noszenia masek w miejscach publicznych, nawet w sytuacjach, kiedy między osobami występuje dystans społeczny. Będzie to kolejny, po Katalonii, Galicii, Kraju Basków i Estremadurze, region Hiszpanii z tego typu regulacją. Od poniedziałku zacznie ona obowiązywać także na Balearach.

W niedzielę ministerstwo zdrowia Hiszpanii ponownie nie opublikowało aktualnych danych dotyczących ofiar koronawirusa. Dobowy bilans ma zostać przedstawiony w poniedziałek po południu. Według piątkowych statystyk resortu wskutek Covid-19 zmarły już 28 403 osoby, a zainfekowanych zostało 253 908.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021