Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022

Złoża Krauzego warte ponad miliard baryłek

Autor: Puls Biznesu
Dodano: 18-01-2008 06:03

Kanadyjska firma McDaniel oszacowała złoża Ryszarda Krauzego Minimum 1 mld, być może dodatkowo 300 tys. baryłek - takie zasoby ma dziś Petrolinvest.

Petrolinvest z grupy Ryszarda Krauzego ma opublikować w piątek raport dotyczący zasobów ropy naftowej znajdujących się na terenie jego koncesji w Rosji i Kazachstanie. Autorem opracowania jest niezależna kanadyjska spółka McDaniel & Associates Consultants - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na złożu Żubantam, zarządzanym przez wchodzącą w skład grupy spółkę EmbaJugNieft, oraz na złożu OTG (Occidental Resources) szacowane zasoby wynoszą ponad 1 mld baryłek. Ropy może być jeszcze więcej. Z informacji "PB" wynika, że złoża, które należą do Capital Energy (CE- spółki zależnej Petrolinvestu), sięgają 300 mln baryłek. Zasoby w Rosji są raczej niewielkie, rzędu kilkudziesięciu milionów baryłek.

Grupa Ryszarda Krauzego może się pochwalić takim potencjałem dzięki podpisanym w środę umowom zakupów akcji trzech spółek wydobywczych w Kazachstanie.

Zobacz więcej: Petrolinvest przejął aktywa w Kazachstanie

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2022