Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Plan współpracy PKO BP i PZU w marcu

Autor: Gazeta Prawna
Dodano: 18-01-2008 08:38

PKO BP przystępuje do rywalizacji na rynku depozytowym. Wkrótce podwyższy oprocentowanie lokat terminowych i zaoferuje rachunek oszczędnościowy. W marcu ogłosi plany współpracy z PZU.

W wywiadzie dla "Gazety Prawnej", prezes PKO BP, Rafał Juszczak zapewnił, że będzie namawiał obecnych członków zarządu, by startowali konkursie na radę nadzorczą PKO BP, gdyż głównym celem powinno być kontynuowanie zmian, które są wdrażane i zaczynają przynosić pozytywne efekty.

Na pytanie o znacznie utrzymania dominującej roli Skarbu Państwa w banku, prezes podkreśli w dzienniku, że znaczenie ma jakość współpracy z dominującym akcjonariuszem, a dotychczas nie było z tym żadnych trudności

Juszczak w wywiadzie dla "GP" poinformował również, że PKO BP zaoferuje swoim klientom konto oszczędnościowe w II kwartale. - Chcemy go powiązać z rachunkiem internetowym Inteligo. Planujemy także podwyżkę oprocentowania lokat i już niedługo wystartuje nasza kampania promująca produkty depozytowe. Natomiast w poniedziałek zaprezentujemy w nowej odsłonie naszą bankowość internetową. Zmieniliśmy zarówno funkcjonalność, jak i wizerunek serwisów transakcyjnych - wymienił w dziennik.

Prezes PKO BP ujawnił również, że obecnie trwają prace nad ściślejszą współpracą z PZU. - Jeszcze w marcu powinniśmy móc wspólnie z PZU ogłosić nasze plany współpracy. Chcielibyśmy wykorzystać ogromny potencjał obu instytucji, które mogłyby oferować swoje produkty, wykorzystując obie sieci sprzedaży - powiedział Juszczak w "GP".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021