Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Indie: Ponad 32 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 606 zgonów

Autor: PAP
Dodano: 16-07-2020 08:51

W ciągu ostatniej doby w Indiach zdiagnozowano 32 695 nowych infekcji koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. Zanotowano też największą dotąd liczbę zgonów - 606. W wyniku rosnącej liczby zakażeń w stanie Goa ponownie wprowadzono kwarantannę.

Nowy bilans pandemii w Indiach to teraz 968 876 potwierdzonych przypadków infekcji, z których 24 915 zakończyło się śmiercią.

Czwartek jest kolejnym rekordowym dniem pod względem zarówno nowych przypadków, jak i zgonów pacjentów. Statystyki te stale rosną od początku czerwca, choć ze względu na to, że wykonuje się stosunkowo niewiele testów, zakłada się, że rzeczywiste liczby są znacznie większe.

W związku z nowymi ogniskami wirusa restrykcje przywrócono w stanie Goa w zachodnich Indiach, znanym z popularnych wśród turystów plaż. Goa było dotąd jednym z najmniej dotkniętych pandemią stanów Indii, z niecałymi 3 tys. potwierdzonych zakażeń. Według władz decyzja o wznowieniu ograniczeń była konieczna ze względu na nieprzestrzeganie zasad dystansu społecznego. Jak podaje agencja AP, prawie 40 tys. osób zostało ukaranych mandatami za nienoszenie masek.

Do powrotu do kwarantanny doszło zaledwie dwa tygodnie po tym, jak stan otworzył się na turystów. Ograniczenia mają trwać jednak tylko trzy dni. Wprowadzona została też nocna godzina policyjna.

Surowe ograniczenia obowiązują też w kilkunastu innych stanach, gdzie sytuacja jest najgorsza, zwłaszcza w stanach Maharasztra i Tamilnadu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021