Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Japonia: W Tokio 286 nowych zakażeń - najwyższy dobowy wzrost

Autor: PAP
Dodano: 16-07-2020 10:37

Władze Tokio poinformowały, że w czwartek zgłoszono 286 nowych zakażeń koronawirusem i jest to rekordowy dobowy wzrost infekcji w stolicy Japonii. Dzień wcześniej Tokio podniosło alert w sprawie zakażeń do najwyższego poziomu.

Poprzedni najwyższy dobowy przyrost odnotowano w piątek - były to 243 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Gubernator Tokio Yuriko Koike powiedziała, że nowy dobowy rekord zakażeń odzwierciedla wzrost do ponad 4000 liczby testów na koronawirusa, codziennie wykonywanych w stolicy kraju. Jest to również nowy rekord.

Tymczasem japoński rząd przekazał w czwartek, że nic się nie zmieniło w planie uruchomienia inicjatywy dotyczącej podróży krajowych, mimo że rosną apele o rewizję tego programu w związku z ponownym wzrostem liczby przypadków koronawirusa.

"Chcemy ożywić regionalne gospodarki, aby pomóc ich społecznościom wyjść z trudnej sytuacji, wspierając lokalną turystykę i restauracje" - powiedział na konferencji prasowej główny rzecznik japońskiego rządu Yoshihide Suga.

W liczącym ok. 125,9 mln mieszkańców azjatyckim kraju koronawirusa wykryto do czwartku u 23 203 osób, zmarły 984 zakażone osoby - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA, który opiera się na oficjalnych danych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021