Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Premier Czech: na szczycie UE duże różnice zdań co do funduszu odbudowy

Autor: PAP
Dodano: 17-07-2020 20:24

Czeski premier Andrej Babisz poinformował w piątek na briefingu w przerwie obrad szczytu UE w Brukseli, że po kilku godzinach rozmów nadal występują duże różnice w stanowiskach co do kształtu funduszu odbudowy.

Babisz, cytowany przez agencję Reutera, powiedział także, że nie uważa, aby unijna "27" zbliżała się do porozumienia, oraz że nie ma konsensusu co do wielkości nowego funduszu.

Komisja Europejska zaproponowała, by fundusz dysponował kwotą 750 miliardów euro. Miałoby to, jej zdaniem, wspomóc ożywienie gospodarcze w UE dotkniętej pandemią koronawirusa.

Po trwających w piątek ponad siedem godzin dwóch rundach dyskusji Michel ogłosił przerwę do kolacji, zaplanowanej na godz. 20.

W przerwie szczytu UE premier Mateusz Morawiecki spotyka się z przywódcami krajów Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji oraz Węgier.

Michel spotkał się z kolei na wspólnych konsultacjach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz oddzielnie z premierem Holandii Markiem Rutte.

Z Brukseli Łukasz Osiński

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023