Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Syria: Obserwatorium: Syryjska armia powtrzymała izraelski atak rakietowy

Autor: PAP
Dodano: 20-07-2020 23:37

Syryjska obrona powietrzna przechwyciła w poniedziałek "wrogie cele" nad Damaszkiem - podały syryjskie media państwowe. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka był to atak izraelski.

"Obrona przeciwlotnicza przechwyciła wrogie cele nad Damaszkiem" - poinformowała państwowa agencja informacyjna SANA. Agencja AFP donosi o potężnych eksplozjach nieopodal stolicy Syrii.

"Co najmniej sześć pocisków było wycelowanych w pozycje reżimu i sojuszniczych milicji Iranu na południe od stolicy Damaszku" - oświadczył szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Syryjskie źródła podają, że główne uderzenie było wymierzone w duży irański skład amunicji w Dżabal al Mane w pobliżu miasta Kiswa, gdzie mieszczą się obiekty irańskich Strażników Rewolucji, ok. 15 km na południe od centrum Damaszku.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021