Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

Brazylia: Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 przekroczyła 80 tys.

Autor: PAP
Dodano: 21-07-2020 03:10

Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Brazylii przekroczyła 80 tys. - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. W ciągu ostatniej doby w Brazylii zmarły 632 osoby zakażone koronawirusem.

W sumie na Covid-19 w Brazylii do tej pory zmarło 80 120 osób. W ciągu minionych 24 godzin stwierdzono także 20 257 nowych przypadków zakażenia, tym samym ogólna liczba infekcji w tym kraju wynosi 2 118 846.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła w piątek, że rozwój epidemii w Brazylii ustabilizował się i zaapelowała do władz tego kraju, aby ten moment wykorzystać na skuteczną walkę z koronawirusem.

Specjaliści w Brazylii na razie nie są jednak optymistami w tym względzie. Jeden z głównych epidemiologów w tym kraju Mauro Sanchez powiedział: "WHO wprawdzie mówi o spłaszczeniu rozwoju epidemii, ale mimo tej stabilności liczby nadal pozostają bardzo wysokie". Jego zdaniem taka sytuacja potrwa jeszcze przez jakiś czas, zanim liczba nowych zakażeń i zgonów zacznie spadać.

Stanem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa jest Sao Paulo, gdzie według oficjalnych statystyk do tej pory zakaziły się 416 434 osoby i 19 788 zmarło. Drugie w tym zestawieniu jest Rio de Janeiro, gdzie zmarło ponad 12 tys. osób.

Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 mln.

Tymczasem dwóch ministrów brazylijskiego rządu poinformowało w poniedziałek o zakażeniu koronawirusem. To nowo mianowany minister edukacji Milton Ribeiro i minister ds. obywatelstwa Onyx Lorenzoni.

Dwa tygodnie temu o zakażeniu koronawirusem poinformował prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który jest gorącym zwolennikiem stosowania hydroksychlorochiny w leczeniu Covid-19.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021